LGBTİ Hapishanesi Yeniden Gündemde

HAPİSTE LGBTİ

CISST / TCPS, bir açıklama yayınlayarak LGBTİ hapishanesinin yeniden gündemde olduğunu duyurdu. Kaos GL’nin haberini sizlerle paylaşıyoruz.

LGBTİ hapishanesi yeniden gündeme geldi. Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CISST) ve Türkiye Hapishane Çalışmaları Merkezi / Turkey’s Center for Prison Studies (TCPS) bir açıklama yayınlayarak “Adalet Bakanlığı’ndan LGBTİ hapishanesi açmak yönünde bir planları varsa kamuoyunu açıkça bilgilendirmesini istiyoruz” dedi:

“Son haftalarda aldığımız duyumlar Adalet Bakanlığı’nın LGBTİ hapishanesinin açmak için hazırlıklar yaptığı yönündedir. Mektup aracılığıyla haberleştiğimiz ve görüşmeler yaptığımız LGBTİ mahpuslar, İzmir’deki “ceza infaz kurumları kampüsü” içerisinde bir hapishane inşa edildiğini, “açılması planlanan LGBTİ hapishanesinin açılışının teknik sorunlar sebebiyle mart ayına ertelendiğini”, “hapishanenin tabelasında 5 No’lu yazdığını”, “80 kişi açık 80 kişi kapalı olmak üzere 160 kişilik kapasitenin olduğunu” öğrenmiş bulunuyoruz.”

“Demokrasilerin vazgeçilmez öğeleri olan sivil toplum örgütlerinin ısrarla ve gerekçelerini tane tane açıkladığı karşı görüşlere rağmen Adalet Bakanlığı’nın bu konudaki girişimleri kaygı duymamıza yol açmaktadır. Açılacak bir LGBTİ hapishanesi şu an…

View original post 580 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: