“Hasta mahpus Kayra’nın sağlığı kötüye gidiyor”

Hapiste Sağlık

Tiroid kanseri olan tutuklu Zeynep Kayra için duyarlılık çağrısı yapan koğuş arkadaşları, Kayra’nın mevcut cezaevi koşullarında hastalığının gün geçtikçe daha da ilerlediğini açıkladı.

İstanbul Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi’nde bulunan siyasi tutuklular, aileleri aracılığıyla yaptıkları açıklamada, hasta tutuklu Zeynep Kayra’nın ağır sağlık sorunları yaşadığını belirterek, duyarlılık çağrısı yaptı.

Zeynep Kayra’nın 28 Eylül 2017 yılında gözaltına alınarak tutuklandığını ifade eden koğuş arkadaşları yaptıkları açıklamada, cezaevlerindeki koşullara dikkat çekti:

“Zeynep Kayra Ağır sağlık sorunları olmasına rağmen hala sebepsiz yere Cezaevinde tutulmaktadır. Kötü huyla tiroid kanseri hastalığı mevcuttur. 2016’da ameliyat olmuş ve ışın tedavisi görmüştür.  Tedavi süreci devam ederken tutuklandığı için bu koşullarda tedavi imkanı olmadığından ağır risk altındadır. Kanser kötü huylu olduğu için vücudunun başka yerlerinde tekrar çıkma ihtimali yüksektir. Kanserden dolayı tiroid bezleri alınmış bu nedenle ömür boyu ilaç kullanmak zorunda olan bir hastadır. Mevcut cezaevi koşullarında bırakalım tedavi olmayı hastalığı gün geçtikçe daha da ilerlemektedir. Tam teşekkürlü hastanelerde…

View original post 26 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: