“Kadın tutuklulara ‘sizi öldürürüz’ tehdidi”

“Görülmüştür’de yayınlanan Mezopotamya Ajansı haberine göre: Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan kadın tutuklular, gönderdikleri mektupta askerlerin ölüm tehditlerine maruz kaldıklarını anlattı.

Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan kadın tutuklular, ajansımıza gönderdiği mektupta yaşadıkları hak ihlallerini aktardı. Cezaevinde görevli askerlerin ölüm tehditleri ile karşı karşıya kaldıklarını belirten kadın tutuklular, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu.

Kadın tutuklular, gönderdikleri mektupta cezaevinde yaşananlara dair şu bilgileri paylaştı:

“Bizler siyasi tutsaklar olarak sürekli faşist güçlerin engellerine takılıyoruz. Daha önce TEM Şube’de işkenceye maruz kalmış 18 yaşındaki arkadaşımızdan, çıplak aramaya maruz bırakılan 65 yaşındaki bir annemize kadar. Annemiz buradaki gardiyanların çıplak aramasına maruz kalmış, annemizi psikolojik olarak oldukça etkileyen bu durum hiçbir şekilde ahlaki bir uygulama olmamaktadır. İnsan onurunu zedeleyici aşağılayıcı uygulamalar hepimize uygulanmaktadır. Çıplak arama daha önce de bir kaç defa tekrarlanmış şikâyet etmemize rağmen bir önlem geliştirilmemiştir.

Yaşanan faşist uygulamalar o denli şiddetli bir hale gelmiştir ki askerler çekinmeden ‘Sizleri öldürmek lazım. Kafanıza sıkmak lazım. Siz teröristsiniz’ ifadeleri ile tehdit ediyor. Hastaneye kelepçeli götürüldüğü için hastalar tedaviyi kabul etmiyor. Yaşadığımız bu sorunlar bu uygulamalara sessiz kalmadığımızdan kaynaklıdır. Yaşadığımız sorunlar karşısında kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulunuyoruz.”

Kaynak: Görülmüştür.org , Mezopotamya Ajansı

http://gorulmustur.org/icerik/kadin-tutuklulara-sizi-oldururuz-tehdidi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: