“Ayşe öğretmen için AYM’ye çağrı”

Gazeteduvar’ın çocuğuyla hapishaneye dönen Ayşe öğretmen ile ilgili haberini sizlerle paylaşıyoruz:

“Beyaz Show’a bağlanıp “Çocuklar ölmesin” dediği için 15 ay hapis cezasına mahkum edilen ve yeniden cezaevine konulan Ayşe öğretmen için imza kampanyası başlatıldı. Anayasa Mahkemesi, Ayşe Çelik’in itirazını bir an önce karara bağlamaya çağrıldı.

Anayasa Mahkemesi, Ayşe öğretmenin başvurusunu görüşmeyince ceza erteleme süresi dolan Çelik, yeniden cezaevine konulmuştu. İmza kampanyasında Anayasa Mahkemesi Ayşe Çelik’in itirazını bir an önce karara bağlamaya çağrıldı.“Dusun Think” tarafındandan change.org’ta başlatılan kampanyada “Ayşe Öğretmen aslında hepimiz adına cezaevine girdi. Çünkü Ayşe öğretmen şahsında ‘barış’ yargılandı, ifade özgürlüğü ayaklar altına alındı. Başından sonuna dek bir hukuk katliamı olan bu sürecin sonunda Ayşe Öğretmen özgürlüğünden, kızı da annesinden mahrum artık. Çelik hapis altındayken de ülkede hiçbirimiz özgür değiliz” denilerek Anayasa Mahkemesine Ayşe Çelik’in itirazını bir an önce karara bağlama çağrısı yapıldı.”

Kaynak: GAzeteduvar – https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2019/04/18/ayse-ogretmen-icin-aymye-cagri/?fbclid=IwAR0vY8q2OmHsJejY0dvhJTpp4sWmehREs1AtYp2OR6C0mi4gFapHzrdOGTQ

18.04.2019

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: